Czy zdarzyło Ci się znaleźć przyjaciela, a potem nagle go stracić? Starasz się wówczas zaangażować wszystkie możliwe środki, by go odnaleźć. To trudne wspomnienia chyba, że… przyjaciel przygotował Ci niespodziankę.

Taka sytuacja wydarzyła się w książce Aleksandry Struskiej- Musiał „Ulica Pazurkowa na tropie Ogryzka”.

Jest wigilijny poranek Pani Barbara Kociejko wraca właśnie ze sklepu ze świeżą rybą. Do domu dociera już nie sama lecz z kotem, który podąża za nią zwabiony zapachem karpia. Niespodziewane pojawienie się gościa wywołuje rewolucję w domu naszych bohaterów. Wiele zmian czeka także ich sąsiadów.

„Gdzie człowiek się wadzi, tam kot zaradzi”

„Ulica Pazurkowa na tropie Ogryzka” to bardzo ciepła i wzruszająca książka dla dzieci. Opowiada o wielu zabawnych sytuacjach, które przydarzają się rodzinie Kociejków. Oczywiście te sytuacje związane są z ich nowym domownikiem – kotem Ogryzkiem.

Jednak, jak to w życiu bywa, pojawiają się też trochę perturbacji. Ogryzek nie jest akceptowy przez wszystkich mieszkańców kamienicy przy ul. Pazurkowej 1. Niektórzy wręcz chętnie by pozbyli się kota. Okazuje się także, że relacje pomiędzy samymi mieszkańcami czynszówki są dość napięte i wywołują dużo nieprzewidzianych sytuacji.

Jak to wszystko wpłynie na losy Ogryzka i jego nowych właścicieli? Najlepiej będzie, jak sięgniesz po książkę i ją przeczytasz, albo dasz przeczytać swemu dziecku. Z pewnością nie będziecie się nudzić w czasie tej lektury. Autorka umie trzymać w napięciu i nie daje nudzić się czytelnikowi — szczególnie temu młodszemu.

Warto zadbać o innych.

Przygody Kociejków i ich kota Ogryzka to lektura, która może wiele nauczyć. Dziecko, które sięgnie po tę lekturę, otrzyma dużą dawkę humoru i emocji. Przedstawione tu sytuacje uczą właściwego postępowania i nastawiają pozytywnie na drugiego człowieka.

Książka uczy także szacunku dla zwierząt i pokazuje, czym jest dbałość o pupila.

Jednym zdaniem.

  • Książka napisana jest bardzo pogodnym i ciepłym językiem.
  • Uczy szacunku do drugiego człowieka i zwierząt.
  • Pokazuje jak ważne są dobre relacje z ludźmi.
  • Można ją przeczytać w jeden wieczór.
  • Duża dawka humoru.
  • Polecamy dzieciom w wieku 5 – 10 lat

Tytuł: „Ulica Pazurkowa na tropie Ogryzka”
Autorka: Aleksandra Struska- Musiał
Zilustrowała: Monika Rejkowska
Wydawnictwo Bis

Podobne wpisy