Zastanawiacie się czasem, w jaki sposób można wykorzystać czas? Jak spędzić go kreatywnie? A może szukacie sposobu, by „oderwać” dzieci od elektroniki?

Na pomoc przychodzi Pomysłowa Kredka z propozycjami wartościowych gier rodzinnych, które nie tylko bawią, ale także pełnią funkcję edukacyjną.

Poznaję emocje, Poznaję uczucia i Rysuję emocje to propozycje zestawu kart do rozpoznawania i nazywania emocji i uczuć, a tym samym – rozwijania inteligencji emocjonalnej u najmłodszych. Każdy nas zmaga się teraz z wieloma emocjami, dzieci również. Warto wykorzystać tę sytuację i poprzez wspólną zabawę nauczyć dzieci rozpoznawania i nazywania tego, co czują.

Smoczy Skarb to planszówka rodzinna, w której liczy się współpraca. Tę grę polecamy zwłaszcza tym, którzy mają problem z przegrywaniem. Jeśli uczestnicy dotrą do skarbu przed smokiem, wygrywają. 

Kurnik to kolejna prosta gra planszowa, która ćwiczy pamięć i koncentrację. Tym razem przenosimy się na wieś i musimy zebrać jak największą ilość jajek w danym kolorze. Zadanie komplikują nam kury, które często zmieniają gniazda. Czy uda ci się je przechytrzyć? 

Gdy nie można wyjść z domu, zawsze można popatrzeć w chmury i pobujać w obłokach. Obłoczki to prosta gra dla całej rodziny, która wymaga szybkości i spostrzegawczości. Dostępny jest także wariant kooperacyjny, gdy chcemy przemycić dodatkowe walory edukacyjne.

A może gra w skojarzenia w gronie rodziny? Dixit to wspaniała propozycja, która pozwoli rozwijać wyobraźnię. W tej grze każdy staje się bajarzem i opowiada historie nawiązujące do kart obrazkowych. Starsi z pewnością sobie poradzą sobie grając po angielsku!

Co możemy polecić dla dzieci od 7 roku życia? Niewątpliwym hitem jest wielokrotnie nagradzana gra Carcassone. To propozycja gry familijnej, do której możemy zaprosić wszystkich domowników i na pewno nie będziemy się nudzić. Jeżeli lubisz budować, kontrolować i zdobywać, to zdecydowanie gra dla Ciebie.

A może by tak Wsiąść do pociągu i przemierzyć całą Europę? Gra dedykowana jest dla graczy od 8 roku życia, zwłaszcza dla tych, którzy nie lubią skomplikowanych zasad gry lub dopiero rozpoczynają swoją przygodę z planszówkami. Zbierz całą rodzinę i spędźcie razem czas nad planszą z mapą Europy. Przed Wami 60-90 minut taktycznego myślenia, strategii i dobrej zabawy.

Nieco bardziej skomplikowana i czasochłonna gra dla wszystkich domowników, polecana od 10 roku życia, to Catan. Wybierając tę pozycję, też się nie zawiedziesz. W tej planszówce liczy się strategia i podejmowanie dobrych decyzji. Będziesz budować osiedla i drogi, prowadzić handel i zdobywać zasoby. 

Mamy nadzieję, że spodobały Ci się nasze propozycje i skorzystasz z powyższych rekomendacji dla całych rodzin.