Może się wydawać, że klocki są stare jak świat i nie mają nic wspólnego z dobrą zabawą w domu. Nic bardziej mylnego. W poniższym artykule zaprezentujemy kilka wartościowych i nowatorskich serii, które udowadniają, konstruowanie to jedna z bardziej kreatywnych zabaw. Zapraszamy do naszego przewodnika po klockach konstrukcyjnych.

Klocki Korbo są to klocki konstrukcyjne, które poprzez zabawę przekazują także podstawy wiedzy technologicznej tak ważnej w dzisiejszym świecie. To zabawka edukacyjna, która stymuluje szeroko pojęty rozwój dziecka, m.in. motorykę i koordynację. Twórcom przyświecał zamysł: „pomyśl, zbuduj, zakręć”, dlatego, aby wprawić korbę w ruch, dzieci muszą logicznie pomyśleć, zbudować konstrukcję i poprawić ewentualne błędy. Zabawka polecana dla dzieci od 3 roku życia. Możemy nabyć ją w kilku wersjach, są to m.in. Korbo Space i Korbo Animals.

Kolejną propozycją klocków konstrukcyjnych są lubiane przez dzieci Mini waffle od Marioinex dostępne w kilku wariantach tematycznych: m.in.: Mini Waffle Rolnik, Mini Waffle Strażak czy Mini Waffle Budowniczy. Niewątpliwą zaletą serii mini jest ich rozmiar, który daje większą mobilność także na niewielkiej przestrzeni. Klocki wykonane są z miękkiego materiału, który przypomina gumę i dlatego dają się wyginać. Budowanie obiektów przestrzennych pozwala rozwijać naszym pociechom nie tylko kreatywność, twórczość i koncentrację, ale również wyobraźnię 3d. Dziecko, aby wybudować swój świat, musi podjąć szereg decyzji. Ta kreatywna zabawka dla dzieci przyczyni się także do rozwoju psychomotoryki.

Fani przestrzeni kosmicznych będą zachwyceni serią klocków magnetyczno-konstrukcyjnych GeoSmart, w której skład wchodzą m.in. Księżycowy Łazik, Tarcza Słoneczna, Kosmiczna Ciężarówka i inne. Co wyróżnia tę serię? Każdy element zawiera magnesy, które są odpowiednio zabezpieczone. Dziecko ma do dyspozycji kwadraty, trójkąty, prostokąty i inne figury, aby wymyślać i tworzyć nieskończone kombinacje budowli. Klocki GeoSmart pomagają dzieciom odkryć w sobie małego wynalazcę i konstruktora, który poprzez tworzenie stabilnych budowli ćwiczy koncentrację, logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Warto dodać, że niektóre pojazdy mają funkcję zdalnego sterowania. Śmiało można powiedzieć, że jest to kreatywna zabawka na miarę XXI wieku.

Czym z kolei zaskoczy nas Inventor? Bez wątpienia będzie to gratka dla fanów motoryzacji z konstrukcyjno-inżynieryjnym bakcylem. Seria Inventor zawiera zestawy tematyczne i oferuje nieograniczone możliwości budowy zarówno samochodów i motocykli, jak i samolotów i innych pojazdów. To kolejna zabawka z kategorii edukacyjnych, która wymaga od dziecka logicznego i przestrzennego myślenia. Klocki Inventor polecane są dla młodych konstruktorów od 6 roku życia.

Ostatnią z propozycji rozwijającą dziecięcą wyobraźnię będą klocki Plus Plus, które zachęcają do wspólnej zabawy przy tworzeniu wspaniałych konstrukcji. Niekwestionowanym atutem tej serii jest możliwość łączenia zestawów. Dzięki temu można rozbudowywać konstrukcje zarówno płaskie, jak i przestrzenne. Ponadto zabawka charakteryzuje się prostym sposobem łączenia elementów, co spodoba się dzieciom, które szybko się zniechęcają przy skomplikowanych propozycjach zabaw. Twórcy oferują klocki w wariantach pastelowych lub neonowych i w rozmiarach mini i midi dla dzieci od 3 do 12 roku życia.

Mamy nadzieję, że spodobały się Wam nasze dzisiejsze propozycje. Wszystkie te zestawy, choć tak różne, łączy jedno – przenoszą dzieci we wspaniały świat technologii i konstrukcji, co niesie ze sobą wartości edukacyjne.