150 ZABAW RUCHOWYCH 150 ZABAW RUCHOWYCH
Producent: HARMONIA
Cena: 39,08 zł
szt.
zobacz więcej

Poradniki metodyczne - właściwe wsparcie nie tylko dla nauczyciela!

Praca nauczyciela jest tak naprawdę bardzo ambitnym i wymagającym zajęciem. Nie tylko bowiem musi on posiadać odpowiednią wiedzę z zakresu prowadzonego przedmiotu, którą trzeba stale doskonalić i aktualizować. To przede wszystkim wysoce rozwinięte umiejętności społeczne, z zakresu funkcjonowania w grupie, wystąpień publicznych oraz prezentacji materiału. Jednakże, co najważniejsze, to umiejętność pracy z odbiorcami treści, czyli dziećmi.

Każde z nich wymaga indywidualnego podejścia i każdemu trzeba poświęcić określoną ilość czasu, żeby właściwie przekazać informacje i wypracować odpowiedni poziom wiedzy danego ucznia.

Dlatego też, w tym bardzo trudnym zadaniu, warto wesprzeć się, poprzez wdrożenie odpowiedniego podejścia i systemu pomocy metodycznych, które znacznie ułatwiają nauczanie. A te obecnie oferują ogromny wybór, więc zdecydowanie jest na co postawić, niezależnie od swoich indywidualnych potrzeb. Okazuje się, że w głównej mierze są to dwa, dość kluczowe obszary, które zagospodarowuje nasza oferta.

Poradniki metodyczne - właściwa praca z dostarczonymi materiałami

O ile wiedza samego nauczyciela często nie podlega dyskusji - jest ona stale rozwijana i systematyzowana przez kursy oraz codzienną pracę z materiałem, o tyle sama praca z konkretnymi źródłami wiedzy, nie zawsze jest przyjemna. Twórcy podręczników, choć często konsultują ich tworzenie i zmiany, to nadal nie reprezentują bezpośrednio potrzeb nauczycieli. Nie zawsze wiemy zatem, co autor ćwiczenia lub podręcznika miał na myśli i jak to dobrze wykorzystać do nauki. Dlatego też warto w tym względzie się wspierać, poprzez wdrażanie właściwych pomocy metodycznych.

Większość podręczników i zeszytów ćwiczeń wypuszcza również odpowiednie wsparcie dla nauczycieli, w postaci poradników, gotowych skryptów i konspektów oraz opracowań ćwiczeń. Dzięki temu, czas poświęcany na przygotowywanie lekcji, może być spożytkowany w sposób maksymalnie efektywny. Ku zadowoleniu wszystkich stron, gdyż nauczyciele wykorzystują poradniki metodyczne, by ułatwić sobie pracę, a uczniowie mają pewność, że materiał został odpowiednio opracowany i czeka ich mniej pracy własnej w domu, by nadrobić odpowiednie informacje.

Dlatego warto zapoznać się z ofertą naszych pomocy metodycznych i wybrać sobie odpowiednie opracowanie, które ma po prostu ułatwić codzienną pracę. 

Poradniki metodyczne - nie tylko wsparcie podstawowe, ale również rozwój metod pracy

Poradniki metodyczne to jednak znacznie szersza kategoria, niż same wsparcie pracy bezpośrednio z pomocami naukowymi i materiałem. To również zestaw opracowań z zakresu metod przekazywania wiedzy, lub pracy z dziećmi, wymagającymi szczególnego podejścia. Do tej kategorii należą również różne opracowania, jak radzić sobie z trudnymi tematami - przemocą, dręczeniem i wieloma innymi. To bardzo bogate wsparcie warsztatu pracy nauczyciela, który w ten sposób zyskuje wiedzę z zakresu kompetencji miękkich i może znacznie lepiej wspierać uczniów we wszechstronnym rozwoju. Ponadto lepiej zareaguje on na odpowiednie kryzysy.

A ponieważ praca nauczyciela to ciągłe doskonalenie się i poznawanie nowych, skuteczniejszych metod pracy oraz nauczania, warto wiedzieć, w jaki sposób pozostawać na bieżąco. Dziś nie jest to zbyt trudne, ponieważ wiele rozwiązań można znaleźć w jednym miejscu. Zawsze dbamy zatem o to, by nasza oferta była odpowiednio rozbudowana i odpowiadała na jak najszerszą grupę potrzeb. Znajdziesz więc tutaj różne poradniki metodyczne, z bardzo szerokiego zakresu.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Telefon: Telefon: 600 577 349

e-mail: sklep@pomyslowakredka.pl

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium