• nowość
  • nowość
ANIA NA UNIWERSYTECIE BR ANIA NA UNIWERSYTECIE BR
Producent: DRAGON
Cena: 7,80 zł
szt.
zobacz więcej
ANIA NA UNIWERSYTECIE TW ANIA NA UNIWERSYTECIE TW
Producent: DRAGON
Cena: 9,37 zł
szt.
zobacz więcej

Lektury - wartościowe pozycje, kształtujące charakter

Niemal od najdawniejszych czasów, edukacja w dużej mierze kojarzy się z zapoznawaniem się z najciekawszymi pozycjami z zakresu literatury z danej epoki. Pozwala to poznać ducha danych czasów, zrozumieć system pracy, wierzeń oraz kulturalny w danej epoce oraz zarysować dzięki temu szerszy kontekst.
Dlatego pozycja lektur w nauczaniu jest bardzo silna i nic nie wskazuje na to, by miała się zmienić w najbliższym czasie. Czytanie lektur to podstawa programowa na języku polskim i z pewnością każde dziecko zetknie się z koniecznością zapoznania się z przewidzianymi w podstawie lekturami.
Równocześnie trzeba wiedzieć, że lektura lekturze nierówna, a nie zawsze pokrycie tytułów świadczy o tożsamej treści. Trzeba mieć to na uwadze, decydując się na zakup lektury, by opracować ją we własnym zakresie - czy to z perspektywy ucznia, który poznaje daną epokę i twórczość dla niej tożsamą, czy z perspektywy nauczyciela, który wykorzystuje lektury jako formę pracy z uczniami.

Lektury - dlaczego zakup to zawsze dobry pomysł?

Znajomość lektur jest weryfikowana praktycznie na każdym kroku. Poznając dane dzieło, będziemy je obszernie omawiać na lekcjach języka polskiego. Wielu nauczycieli przeprowadzi odpowiedni test, by zweryfikować znajomość lektury wśród uczniów. Ale też motywy z lektur będą się przeplatać w szerszym kontekście omawianej epoki, by ostatecznie również spotkać uczniów na egzaminach podsumowujących daną klasę lub też końcowych w szkole podstawowej, gimnazjum czy na maturze, po szkole średniej. Dlatego też dogłębne poznanie treści lektury to często podstawa właściwej realizacji programu.
Ułatwia to własna lektura, do której można zawsze wrócić. Na jej kartach można zostawić notatki ułatwiające zrozumienie zagadnienie oraz oznaczyć najważniejsze fragmenty, do których trzeba będzie wrócić. Dlatego posiadanie lektury na własność ma wiele plusów. Pozwala również uniknąć kolejek w bibliotekach i ryzyka niedoboru książek w księgozbiorach szkolnych.
Równocześnie trzeba zwracać uwagę na fakt, które wersje lektur akurat znajdują się w zasięgu ręki. Nie wszystkie bowiem tłumaczenia i przekłady są akceptowane przez program nauczania i realizujących go nauczycieli. Dlatego lepiej skorzystać z oferty takiego dostawcy, który uwzględnia te potrzeby i dostosowuje swoją ofertę właśnie pod tym kątem.
Zapraszamy więc do zapoznania się z nią, by mieć okazję przyjrzeć się wszystkim, dostępnym u nas pozycjom. Można swobodnie założyć, że jeśli jest Ci coś potrzebne i ma to spełnić odpowiednie założenia, to my mamy to u siebie.

Lektury - wersje z opracowaniem czy bez?

Na rynku są również dostępne specjalne wersje lektur, które zawierają opracowania naukowe ich treści. Nie wszystkie lektury są bowiem napisane prostym językiem i ich interpretacja może być nieco uciążliwa. Tak samo, jak wyszukiwanie odpowiednich informacji. Dlatego są dostępne wersje lektur z opracowaniami, streszczeniami i notatkami, dotyczącymi treści. Pozwalają one lepiej poznać zawartość danego dzieła i głębiej poznać omawiane w nim motywy.
Jednakże nie każde opracowanie jest odpowiednie. Powinno ono uzyskać odpowiednią akredytację i być dopuszczone do użytku przez ekspertów. Zatem trzeba poświęcić chwilę na to, by znaleźć odpowiednie, zatwierdzone opracowanie.
Albo znacznie uprościć sobie całe zadanie, poprzez skorzystanie z naszych zasobów. Znajdziesz w nich bowiem tylko najnowsze wersje, posiadające odpowiednie akredytacje. Jedyne co pozostaje to skorzystać z oferty.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Telefon: Telefon: 600 577 349

e-mail: sklep@pomyslowakredka.pl

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium